پاورپوینت انارشیسم و امید به اینده
X
تبلیغات
امروز: یکشنبه 31 شهریور 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
دسته بندی اخبار
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصیدر اين سايت
در كل اينترنت

Varzesh3.com ورزش سه

ثبت  آگهي تبليغاتي
بنر 120*240

کد اخبار

پاورپوینت انارشیسم و امید به اینده

پاورپوینت انارشیسم و امید به اینده دسته: روانشناسی
بازدید: 19 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 846 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

با سپاس ازسه وجود مقدس آنان که ناتوان شدند تا ما به توانایی برسیم موهایشان سپید شد تا ماروسفید شویم و عاشقانه سوختند تا گرمابخش وجود ما و روشنگر راهمان باشند پدرانمان مادرانمان استادانمان مقاله ای که نوشته ام بر مبنای روش تحلیلی و توصیفی می باشد هدف از این نوشته آشنایی با مکتب جغرافیایی بنیاد ستیز یا صلح جو آنارشیست می باشد آیا این دیدگاه

قیمت فایل فقط 26,000 تومان

خرید

پاورپوینت انارشیسم و امید به اینده

آنارشیستم یک گونه از این اندیشه ها و متاثر از وضع موجود بود . آنارشیسم در ابتدا از روش عملگرایی مبارزه جویانه استفاده کرد . هرچند نتیجه ای حاصل نشد ولی بذری پاشیده شد که امروزه از آن جوانه های سربر می آورد . جنبش های صلح جو دیگر بمب نمی سازند و در تحریک توده ما نقشی ندارند فقط از استدلال فرد گرایانه استفاده کردند . کلمه آنارکوز (Anarchos  ) به معنی «بی قانون » واژه آنارشی اغلب برای توصیف بی نظیم خشونت و هرج اجتماعی به کار می رود که در واقع با فروپاشی اقتدار و رواج قانون ستیزی همراه است در برابر سوسیالیست های که از ما و حقوق او دفاع می کردند آنها به (من) و رهایش «من » از «ما » و «جامعه » فکر می کنند آنارشیست به دفاع از حقوق فردی برخاست و منافع «من» را سرلوحه مبارزات خود کرد .آنارشیست بر این باور است که «اجتماع » باید خود را از بند «جامعه » برهاند تا بتواند به عدالت برسد ولیلیام گادوین و یا ویلیم گدوین (Willam Godwin  ) اولین بنیانگذار این مکتب ، فرمانبرداری فرد از فرد را رد می کند که با ازدواج مخالف است زیرا با ازدواج همسری زیر نفوذ همسر خود قرار بگیرد . و منیت او خاموش می شود . می گوید : تمایلات و غرایز بشری ، عقل و فکر و خود او را سرکوب می کند . در اندیشه گادوین ازدواج یکنوع تملک است ولی بدترین تملک است . آنارشیست دارای شاخه ها تندرو و خرایکارانه و صلح جویانه است . از دیدگاه آنان آنارشی به جای آن که یک اصطلاح منفی باشد ، یک توسعه اجتماعی مثبت تلقی می شود به فرد اجازه می دهد بدون اقتدار و سلطه برای شکوفایی خودش اقدام نماید . در بین گروههای آنارشیست وحدت و هماهنگی وجود ندارد «آنارشیست تنها در یک چیز وحدت دارند آن هم مخالفت با قدرت و اقتدار به هر شکل موجود است . »

اندیشه آنارشیسم متاثر از فضای سرمایه داری  بود که از دارونیسم اجتماعی منشاء گرفته بود. داروینیسمی که از اصل رقابت و ستیزه برای زندگی حمایت می کرد .

رقابت اساس ماهیت انسان است و برای بقای انسان لازم است ولی کروپوتکین براساس مشاهداتش در سیبری شرقی و منچوری شمالی می گوید بقای هر کس به تعاون بستگی دارد . حیواناتی که با تعاون به  زندگی می پردازند مثل مورچه ، زنبور ، پرندگان که با زندگی در گروههای اجتماعی یا جوامع بقای بیشتری می یابند که ناشی از اتحاد استعدادهایشان برای زندگی است . این جانوران بالاترین درجه رشد هوش و سازمان جسمانی را دارند .

افراد ضعیف در جمع مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند موجب افزایش عمرافراد می شود فرزندان خودشان با کمترین اتلاف انرژی بزرگ می کنند و تعداد اعضایشان را حفظ می کنند دسته جمعی بدنبال سرزمین های جدید هستند . در مورد خود انسان فرهنگ و زبان در جوامع گسترش یافته است همیاری به جای رقابت ، عامل کلیدی بقا و زیست شهر می باشد . جامعه پذیری و اجتماع های محلی در مدیریت مراتع اشتراکی سوییس و جوامع تعاونی و اتحادیه های تجاری و صنفی در بریتانیا شاهد بر این ادعا است .

این جنبش ، آنارشیستی متفکران هوشمند و مخلصی دانست که به بشریت عشق می ورزیدند و غیر از این افراد ، افراد تهیدست بدبخت و بیچاره که این آرمان ها قبول داشتند تا وقتی خشم تمام وجود آنها می گرفت دست به عمل می زدند اینان همان آدمکشان و تروریست ها بودند هر دو گروه با هم تماسی نداشتند ولی در یک چیز اتفاق نظر داشتند آن نفی مالکیت بود .

با این مطلب شروع می کنیم .

    چرا آنارشیست ها مالکیت را نفی کردند ؟ زیرا اعتقاد داشتند مالکیت مادر خبائث است . یک عده از دسترنج افراد دیگراستفاده می کنند مالکیت از بین باید برود تا همه به طور فطری از عدالت طبیعی بهره مند شوند به جای دولت بوجود آورنده مالکیت و اقتدار است همکاری تعاون جای آن را بگیرد . قوانین رفاه و آسایش عمومی جای قوانین موجود را بگیرد . پرودون مالکیت یک نوع دزدی می دانست .

تفاوت مهمی بین مارکسیم و آنارشیسم در مالکیت وجود دارد این است که مارکسیم اعتقاد دارد در امر حذف مالکیت ، ابزار تولید ، طبقه کارگر ، وجود دولت یرولتاریایی proltoria  «دولت کارگری ، دولت از افراد زحمتکش ، و رنجبران جامعه تشکیل شده است » و برای رسیدن جامعه بدون طبقه نقش مهمی دارد ولی آنارشیسم با تاکید بر توده های مردم برای انقلاب ، حذف مالکیت برای از بین بردن هر گونه اقتدار مطرح می کرد ولی در نوع دیگر آنارشیسم ، آنارشیسم – کمونیسم راه حل را در ایجاد کمون محلی (که همان مراکز اشتراکی هستند ) و از بین رفتن نظام دستمزدی مد نظر داشتند در اندیشه آنها با ایجاد انبارهای همگانی با توسل به شعار «از هر کسی به اندازه توانایش – به هرکس به اندازه نیازش » خواستار تشکیل آن شدند هرگونه مالکیتی خصوصی باید از بین می رفت .

قیمت فایل فقط 26,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت انارشیسم و امید به اینده , PowerPoint pheromone and hope for the future , انواع آنارشیست , جنبش داداییسم , مبارزه آنارشیستی دیگر , انترناسیونال موقعیت طلب «SI» , بنیان های فلسفی , آنارشیستم , Anarchos , ویلیم گدوین

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو ساماندهی
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee