پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی )
X
تبلیغات
امروز: یکشنبه 17 فروردین 1399
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
دسته بندی صفحات
دسته بندی اخبار
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصیدر اين سايت
در كل اينترنت

Varzesh3.com ورزش سه

ثبت  آگهي تبليغاتي
بنر 120*240

کد اخبار

پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی )

پاورپوینت ضمانتنامه های بانكی ( ریالی ) دسته: اقتصاد
بازدید: 21 بار
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: 1692 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 111

در این پاورپوینت با انواع ضمانتنامه های بانکی و مزایای صدور ضمانتنامه و عوامل موثر در موفقیت موسسه اعتباری و همچنین تعاریف قانونی ، اركان ضمانتنامه و نكات مهمی كه باید در زمان صدور ضمانتنامه مد نظر قرار گیرد آشنا میشوید

قیمت فایل فقط 55,500 تومان

خرید

تعاریف

1- عقد ضمان : عقدی است كه بموجب آن ، شخصی مالی که بر ذمه دیگری است را برعهده بگیرد . متعهد را ضامن ، طرف دیگر را مضمون له و شخص ثالث را مضمون عنه میگویند .

2- ضمانتنامه : سندی است که بموجب آن، ضامن، کفالت و ضمانت انجام تعهدات اشخاص حقیقی و یا حقوقی را که در رابطه با موضوع ضمانت تحقق مییابد ، به عهده میگیرد .

3- موسسه اعتباری :  بانك ، موسسه اعتباری غیر بانكی یا شعبه موسسه اعتباری خارجی كه به موجب قانون و یا مجوز بانك مركزی تاسیس شده و تحت نظارت آن بانك قرار دارد .

4- ضمانتنامه بانكی : سندی است كه به موجب آن موسسه اعتباری به طور غیر قابل برگشت متعهد میشود به محض اعلام و مطالبه هر میزان از وجه مندرج در آن توسط ذینفع ، با رعایت مفاد دستورالعمل ناظر بر ضمانتنامه های بانكی ، وجه مطالبه شده را به ذینفع پرداخت نماید .

5- ضمانت خواه : شخصی كه تعهداتی را به موجب روابط پایه در قبال ذینفع بر عهده دارد و برای تضمین ایفای آن تعهدات ، از موسسه اعتباری تقاضای صدور ضمانتنامه می نماید .

6- ذینفع : شخصی كه ضمانتنامه به نفع وی صادر می شود .

7- رویداد : واقعه ای است كه طبق شرایط مندرج در ضمانتنامه ، با وقوع آن ، اعتبار ضمانتنامه خاتمه می یابد .

8- خاتمه اعتبار :  تاریخ یا رویدادی كه طبق شرایط ضمانتنامه با واقع شدن هر یك از آنها ( هر كدام كه زودتر واقع شوند ) ، ضمانتنامه از درجه اعتبار ساقط می شود .

9- مدت اعتبار : فاصله زمانی تاریخ صدور تا خاتمه اعتبار ضمانتنامه .

10- وجه ضمانتنامه : مبلغی كه در متن ضمانتنامه درج و قابل پرداخت به ذینفع است .

11- رابطه پایه : قراداد ، شرایط مناقصه و مزایده یا هر رابطه حقوقی دیگری بین ضمانتخواه

و ذینفع . 

12- سامانه سپام ( سامانه پیام رسانی الكترونیكی مالی ) : سامانه ای كه در بانك مركزی راه اندازی شده و امكان تبادل تمامی پیام های مالی بین بانكی را به طور متمركز و به صورت استاندارد ، فراهم

می سازد .

•منشاء كلیه مطالب اسلاید ها ، قوانین و مقررات صادره از سوی مراجع ذیصلاح بوده و جنبه آموزشی دارد و جهت عملیات اجرائی ، می بایست به دستورالعمل اجرائی بانك متبوعه استناد و توجه شود.

قیمت فایل فقط 55,500 تومان

خرید

برچسب ها : ضمانتنامه های بانكی ( ریالی ) , LETTER OF GUARANTEE , ضمانتنامه های بانکی , ضمانتنامه های ارزی , ضمانتنامه های ارزی چیست , ضمانتنامه های بانکی چیست , ضمانتنامه های بانکی بین المللی , ضمانتنامه های بانکی حسن انجام کار , ضمانتنامه های پیمانکاری , ضمانتنامه های مشروط , ضمانتنامه های دولتی , ضمانتنامه های گمرکی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
لوگو نماد اعتماد الکترونیک
logo-samandehi
'گارانتی خرید
logo-guarantee